Ataşehir’de evcil hayvan sayısı arttı

Ataşehir Veteriner Kliniği

Ataşehir Veteriner Kliniği

Ataşehir’in ilk veteriner kliniğinin sahibi Veteriner Hekim Erdinç Orhan, Ataşehir’de evcil hayvan besleme oranının arttığını söyledi.

Ataşehir’in en eski veteriner kliniği olan Ataşehir Veteriner Kliniği yüzlerce evcil hayvana sağık hizmeti veriyor. Veteriner Erdinç Orhan, Ataşehir’e klinik açıp çalışmaya başladığında, belediyede görevli bir veteriner hekimin dışında kimse yokmuş Ataşehir’de.

Botanik Çarşı’daki ilk veteriner kliniğini açtığı günlerle, bugünü kıyasladığında Ataşehir’in her açıdan bakir bir bölge olduğunu belirten Erdinç Orhan, “Çevresiyle birlikte değerlendirdiğimizde Ataşehir’in 25 kat daha büyüdüğünü, genişlediğini söyleyebiliriz.

İnsanların çoğalmasıyla, hayvanlarla bir arada yaşamayı tercih eden insanların sayısı da arttı” diyor.

Evlerin yüzde 10’unda evcil hayvan beslendiğini ifade eden Erdinç Orhan, “Ataşehir eğitim düzeyi yüksek, duyarlı insanların yaşadığı bir semt. Bu açıdan Ataşehir Anadolu yakasında  önde gelen bir yer. Hayvan sevgisi de medeniyet ölçütlerinden biri olarak algılanmalıdır. Doğadan uzaklaşan duyarlı insan, bunun yolaçtığı sorunları fark edip düzeltme çabasına giriyor. Evcil hayvan beslemek de bu çabanın ürünü olarak devreye giriyor” dedi.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir